Nemocenská a zvýšení důchodu pracujícího důchodce

Otázka:

Jsem pracující důchodce od 7.11.2012. Dosud pracuji. V r. 2014 jsem byla nemocná v únoru 6 dní, v březnu 11 dní a v dubnu 1 den (čerpané neschopenky). Prosím o info, zda se z odpracovaných 360 dnů v roce odpočítávají jako nezapočitatelné dny evidované zaměstnavatelem v pracovním výkazu , nebo je odpočitatelnou dobou datumový rozsah uvedený lékařem na neschopence ?

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Nemocenská a zvýšení důchodu pracujícího důchodce

Musím se přiznat, že vašemu dotazu ne zcela přesně rozumím, ale pokud dočasná pracovní neschopnost trvala 6, 11 a 1 den, bude v tzv. odečítaných dobách uvedeno 18 dní, které vám nebudou hodnoceny jako doba pojištění získaná současně s pobíráním starobního důchodu (pro nárok na zvýšení důchodu).

Otázka doplněna:

Děkuji za odpověď na můj dotaz. Upřesňuji, že jsem potřebovala vědět, zda se počítají pracovní dny neschopnosti nebo období neschopnosti na neschopence, tj. včetně sobot a nedělí – pakliže se počítá do nároku zvýšení 0,4 % za 360 dnů, tj. včetně sobot a nedělí. Zaměstnavatel eviduje v docházkovém systému jen dny pracovní.
Děkuji předem za Vaši odpověď na toto upřesnění.

Odpověď doplněna:

Děkuji za upřesnění. Do tzv. odečítaných dní se počítají všechny kalendářní dny dočasné pracovní neschopnosti, tj. včetně sobot, nedělí, svátků apod.