Kde získat informace o předdůchodu?

Otázka:

Dobrý den. Platím si penzijní pojištění již hodně let, prakticky od jeho vzniku. Nyní mám naspořena cca okolo 180 tis. korun. Datum odchodu do důchodu mám stanoven na 27. 3. 2018. Chtěla bych odejít do předdůchodu v březnu 2015. Zeptala bych se. Zbývající peníze, které mi chybí, bych si musela doplatit jednorázově na penzijní připojištění? Podrobnosti bych se dozvěděla návštěvě příslušného OSSZ, pod které spadáme oblastně, nebo musím se objednat na OSSZ Praha? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Kde získat informace o předdůchodu?

Nejdříve vám doporučuji ověřit si, zda v roce 2015 skutečně dosáhnete věku, kdy můžete do předdůchodu odejít. Podrobnosti zjistíte v článku o předdůchodu pro ženy.

Ano, pokud již máte penzijní připojištění (nově nazývané doplňkové penzijní spoření) takto dlouho, potřebnou částku budete moci (muset) jednorázově doplatit.

Podrobnosti o předdůchodu se můžete dočíst v tomto článku. Informovat o předdůchodu vás nebude ani vaše místně příslušná OSSZ ani Česká správa sociálního zabezpečení v Praze, ale vaše penzijní společnost, u které máte sjednáno penzijní připojištění.