Je vhodné studenty po ZŠ zaměstnat na DPČ za cca 3001 Kč od r. 2019?

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li je vhodné studenty po ZŠ zaměstnat na DPČ za cca 3001.- Kč od r.2019? Podle Vás se jim nebude počítat doba studia 4 SŠ a 5 VŠ a budou jim chybět roky do důchodu. Děkuji

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Je vhodné studenty po ZŠ zaměstnat na DPČ za cca 3001 Kč od r. 2019?

Vzhledem k tomu, že výši důchodu ovlivňují získané doby pojištění, je určitě vhodné být pojištěný i během studia a to např. na základě výkonu dohody o pracovní činnosti v rozsahu zakládajícím účast na pojištění (v roce 2019 od 3.000 Kč měsíčního výdělku).

To, že se doba studia získaná po roce 2009 nehodnotí není “podle mě”, ale podle zákona – § 102 odst. 4 zákona č. 155/1995 Sb.