Je možné zažádat, abych probíral invalidní důchod i po 65. narozeninách?

Otázka:

Mel jsem invalidní důchod 3 stupně. Tento měsíc mi je 65 let a přišlo mi, aniž bych zadal, převedení na starobní důchod ve stejné výši. Je možné zažádat, abych nadále probíral důchod invalidní?

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Je možné zažádat, abych probíral invalidní důchod i po 65. narozeninách?

Ne, od 65. narozenin již není možné pobírat invalidní důchod a tento je ze zákona transformován (přejmenován) na starobní – § 61a zákona č. 155/1995 Sb.

Informace o “přechodu” z invalidního důchodu na starobní naleznete na této stránce.