Je možné pobírat předdůchod a dále pracovat?

Otázka:

Chapu to spravne, ze mohu pouzit predduchod jako “prilepseni” ke svemu platu v dobe pred dosazenim duchodoveho veku, je to tak? Tedy ze bych stale pracoval, ale treba 5 let pred dosazenim duchodoveho veku si zazadal o predduchod a po dobu 2 let vybiral penize, ktere jsem si v doplnkovem sporeni nasetril. V praci bych az do normalniho duchodu stale pokracoval. Duvod by byl tedy jen vyuzit statni podporu DPS a nasetrit vice penez, ktere bych si tesne pred duchodem postupne vybral. Toto je tedy mozne?

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Je možné pobírat předdůchod a dále pracovat?

Předdůchod je pouze jednou z možností, jakou je možné získat vlastní finanční prostředky z doplňkového penzijního spoření. Pokud v době pobírání předdůchodu budete chtít pracovat, nic vám v tom nebrání a výplatu předdůchodu to nebude mít žádný vliv.

Přínos takového postupu však příliš nevidím. To si můžete peníze vybrat jednorázově a sám si poté “přilepšovat” podle své potřeby a uvážení a ne podle toho, co vám přidělí penzijní společnost. Nárok na státní příspěvky byste měl v obou případech pouze ve spořící fázi.