Invalidní důchod: Jak má student vyplnit profesní dotazník?

Otázka:

Dobrý den, minulý týden, tedy rok po úrazu nohy mi ortoped řekl, že z jeho pohledu bych měl mít nárok na invalidní důchod. Ještě ten den jsem zašel na OSSZ, kde se mnou paní sepsala žádost a dala další pokyny o vyplnění dotazníku a následné kontrole u obecního a posudkového lékaře. Ovšem včera mi dorazil onen dotazník, který se, jak jsem zjistil, zabývá pouze dokončeným studiem a následným zaměstnáním jenže já jsem teprve studentem maturitního ročníku, tudíž mám dokončenou pouze ZŠ a zaměstnaný jsem také nikdy nebyl. Prosím tedy o radu, jak vyplnit onen profesní dotazník?

Odpověď:

Invalidní důchod: Jak má student vyplnit profesní dotazník?

Profesní dotazník je formulář, který slouží k tomu, aby se posudkový lékař dozvěděl, jaké má žadatel vzdělání a v jakých profesích pracoval. Ve vašem případě stačí vyplnit střední školu od (rok zahájení) dosud s poznámkou, že jde o dosud neukončené studium.

Z informací uvedených do profesního dotazníku neplynou žádné důchodové nároky a vězte, že ve vašem případě (kdy jste ještě student) tyto informace nebude nikdo řešit.