Proč se při žádosti o prodloužení podpůrčí doby musí opět vyplňovat profesní dotazník?

Otázka:

Dobrý den, prosím o odpověď. Proč se při žádosti o prodloužení podpůrčí doby musí opět vyplňovat profesní dotazník jako při žádosti o invalidní důchod? Invalidní důchod mi byl poprvé přiznán letos (2 stupeň), již natrvalo. Do zaměstnání jsem chodila dva a půl měsíce, pak jsem odjela do lázní s tím, že jsem si v práci domluvila, že kvůli svému zdravotnímu stavu po lázních ukončím pracovní poměr a najdu si něco na zkrácený úvazek, jenže pak jsem si zlomila ruku a odejít do jiného zaměstnání jsem už nestihla. Teď v listopadu mi končí podpůrčí doba a když si zažádám o prodloužení, uvidí v profesním dotazníku, že jsem stále pracovala 7 a půl hodiny denně. Budou mi znovu posuzovat zdravotní stav kvůli prodloužení nemocenské a tudíž mi mohou odebrat nebo snížit invalidní důchod, který jsem dostala na jinou diagnózu? Děkuji

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Proč se při žádosti o prodloužení podpůrčí doby musí opět vyplňovat profesní dotazník?

Pokud od vyplnění posledního profesního dotazníku nedošlo k žádné změně, stačí do něj uvést „beze změny“ a příp. doplnit informaci o posledním zaměstnání.

Kvůli tomu, že jste dva a půl měsíce pracovala na plný úvazek vám ve stejném roce nikdo invalidní důchod odnímat nebude a už vůbec ne v rámci řízení o prodloužení podpůrčí doby nemocenské.