Dodatečné doložení zaměstnání v Rakousku k žádosti o invalidní důchod

Otázka:

Dobry den, měl bych dotaz ohledně invalidního důchodu a to:jsem v invalidním důchodu 3.stupne, ale jelikož jsem neměl dostatek odpracovaných let tu v ČR tak mi nebyl vyplacen.Po dlouhé době jsem doložil odpracovane roky co jsem pracoval v Rakousku a Německu, vse jsem zaslal na Čssz Praha aby mi bylo vydáno rozhodnuti a vyplacen zpětně. Proto se chci informovat jak dlouho má Čssz lhůtu na vy kalkulováni částky, který mi patří vyplatit už jsou tomu skoro dva měsíce co jsem jim to zaslal děkuji za odpověď

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Dodatečné doložení zaměstnání v Rakousku k žádosti o invalidní důchod

ČSSZ má na vyřízení lhůtu 90 dní – § 85a odst. 2 zákona č. 582/1991 Sb. Nicméně tato doba se prodlužuje o dobu šetření, které ČSSZ musí provést u zahraničního nositele pojištění. Tj. doba “čekání” na potvrzení vaší doby rakouským nositelem pojištění uvedenou lhůtu prodlužuje.

Dále váš musím upozornit, že v případě, že již předchozí rozhodnutí o zamítnutí žádosti o důchod nabylo právní moci (uplynulo 30 dní od doručení), nestačí vámi uváděné doklady zaslat ČSSZ, ale musíte na místně příslušné OSSZ uplatnit novou žádost o důchod.