Budu i po 26. narozeninách pobírat sirotčí důchod, když studuji VŠ?

Otázka:

Dobrý den, jsem studentkou VS, studuji posledním rokem a v červnu 2017 ukončit studium závěrečnou zkouškou. 26 let mi bude v únoru, budu stále pobírat sirotčí důchod? Budu stále studentem, bez příjmu. Děkuji za odpověď.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Budu i po 26. narozeninách pobírat sirotčí důchod, když studuji VŠ?

Nárok na sirotčí důchod má po zemřelém rodiči nezopatřené dítě. Nezaopatřeným dítětem můžete být nejdéle do 26 let věku – § 20 odst. 4 zákona č. 155/1995 Sb. Po 26. narozeninách vám tedy již žádná splátka siročího důchod nepřijde a sirotčí důchod vám bude odebrán. O tomto budete v předstihu informována rozhodnutím ČSSZ.

Accessibility
Zavřít