Bude provedena exekuce i z doplatku důchodu

Otázka:

Dobry den.Byl mi priznan duchod zpetne od roku 2013, III. stupne, a tak mam vysoky doplatek za 4 roky.Nyni je jiz vse spocitano a ma zadost je na exekucnim oddeleni pro muj dluh z minulosti.Chtel jsem se dotazat, zda mi mohou srazet penize nejen z priznaneho duchodu, ale i z onoho vyssiho doplatku.Celou dobu cekani jsem zil defakto na dluh.Moc Vam dekuji za Vasi laskavou odpoved.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Bude provedena exekuce i z doplatku důchodu

Ano, i z doplatku důchodu spočítá ČSSZ možnou výši srážky (exekuce) a ta vám bude z doplatku důchodu srážena a zaslána exekutorovi. Následně bude exekuce prováděna i z pravidelných splátek důchodu.

Otázka doplněna:

Dobry den,dekuji za odpoved,jsem zmateny,mohu poprosit o upresneni.Preplatek cini 300 tis a dluh je 350tis-duchodové mi vezme celou castku na exekuce a 50 tis zbylych se rozpocitá do mesicního duchodu?Dekuji moc za Vas cas.

(redakčně neupravováno)

Odpověď doplněna:

Celý doplatek nemůže být použit na umoření exekuce. Zjednodušeně řečeno doplatek bude rozpočítán na jednotlivé měsíce a zpětně bude propočteno, kolik mohlo být v jednotlivých měsících strženo. Tato částka pak bude zaslána exekutorovi.