Postup ČSSZ po odejmutí (snížení) invalidního důchodu

Otázka:

Dobrý den,

2. 7. 2014 jsem byla na posudkové komisi a byl mi odebrán důchod. Dnes je 28. 7. 2014 a ještě mi nepřišlo žádné rozhodnutí a přišel mi další měsíční důchod. ( 12. 7. výplata důchodu)
Ráda bych věděla, zda -li důchod budu muset vrátit a také, pokud se chci odvolat to lze učinit jen na základě písemného rozhodnutí, které by mi mělo přijít na adresu?
A je nějaká lhůta do kdy mi musí rozhodnutí přijít? Přijde mi to celkem dlouhé.
Dostala jsem u posudkového lékaře jen nějaký papír, který jsem musela podepsat, jak jsem byla posouzena.

Děkuji za informaci.

Odpověď:

Postup ČSSZ po odejmutí (snížení) invalidního důchodu

Invalidní důchod vám bude odebrán až rozhodnutím České správy sociálního zabezpečení – bude se jednat o datum splatnosti důchodu, takže předpokládám, že invalidní důchod vám bude odebrán od 12. srpna nebo možné (to je však méně pravděpodobné) od 12. září. Důchody, které vám budou vyplaceny, vracet nebudete. Rozhodnutí ČSSZ o odejmutí invalidního důchodu určitě obdržíte přede dnem odebrání. Tyto rozhodnutí většinou chodí do jednoho měsíce od jednání na lékařské posudkové službě. Domnívám se, že vám bude již každým dnem doručeno.

Podat námitku můžete skutečně až proti rozhodnutí, které obdržíte od ČSSZ. Lhůta na podání námitky je 30 dní ode dne, kdy vám bude doručeno. Zde jsou podrobnosti k námitce.