Kdy mi přijde odpověď, kolik pobírám invalidního důchodu?

Otázka:

Dobry den,mam napsano den vzniku invalidity 14.1.19,,posouzeni o neschopnosti mám 16.4.19,,,jsem doposud na NP DNES 21.5 19,,Jsem veden na uřadu prace od roku 1.5.18 ,,6 mesicu jsem bral podporu ,ale pak jsem jsem byl bez financi,co mám ted delat muj ošetřujici lekař mi nedoporučuje se nechat uschopnit,jak dale postupovat co delat,pokud pudu zpet na up a nemohu jeste pracovat kde mam řesit svuj problem,,a prosim kdy mi přijde dalsí odpoved z ossz kolik vlastně pobíram duchodu děkuji za odpoved,pokud mi přijde odpoved na meil mohu vam odepsat zpet…

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Kdy mi přijde odpověď, kolik pobírám invalidního důchodu?

Nyní vyčkejte na rozhodnutí ČSSZ (nikoliv OSSZ) o přiznání (nebo i nepřiznání) invalidního důchodu. Rozhodnutí o důchodu je většinou vydáno do cca dvou měsíců od posouzení zdravotního stavu.

Úplně nevím, jakou situaci byste chtěl řešit? Invalidním jste uznán byl, vyčkejte tedy na výše uvedené rozhodnutí. Na dávky hmotné nouze se příp. informujte na úřadu práce.

Pokud jste již takto dlouho v evidenci úřadu práce, nemáte vystavenu “neschopenku” ve vztahu k nemocenskému pojištění, ale pouze “omluvenku” pro úřad práce. Ta není pro provádění důchodového pojištění nijak významná.