Chybí mi doba, kdy jsem pracovala u manžela

Otázka:

Dobrý den, před rokem mi došel dopis z ČSSZ Praha, že mám nějaké mezery ,kdy nemám započtené roky. Po mé kontrole jsem zjistila, že bývalý manžel ze msty mi některé doklady zničil, ale podle notesu, kde si vše píši, jsem na Čssz poslala dopis, že od-do jsem pracovala tam a tam, a zda stačí čestné prohlášení, když nemám doklad. Odkázali mne na Ossz. Odeslala jsem tedy dotaz ,konkrétně ***, ta odpověděla, že se na to podívá. to bylo v březnu tr.Pak jsem urgovala v červnu,červenci,srpnu a krom toho, že mi došlo potvrzeno v emailu, že to četla tak nic. Co mám tedy dělat? Momentálně jsem v ID ll.stupeň ,jsem po jedné operaci (TEPkyčle )a dvě mne ještě čekají : (páteř a a TEP kolene .Jsem nar lll/1957, mám 2 děti. V archivu města to nenajdu-ony 3 firmy mi potvrzení nedají, protože již neexistují. Vím, že toho na Ossz toho mají hodně, ale za půl roku snad paní mohla odpovědět co mám dělat. Děkuji za brzkou odpověď,přejo krásný den .

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Chybí mi doba, kdy jsem pracovala u manžela

Jak postupovat při chybějící době pojištění jsem shrnul v této mojí odpovědi jinému tazateli. Takovéto složité záležitosti (a došetřování chybějících dob pojištění je často poměrně náročné) pochopitelně není vhodné řešit prostřednictvím e-mailu, ale osobní návštěvou na příslušné OSSZ. Nepředpokládám, že TEP by vám ji zcela znemožňovala, ale pokud ano, můžete zplnomocnit jinou osobu, která OSSZ navštíví.

Konkrétní důvod, proč jste z vaší OSSZ odpověď neobdržela, vám nejsem schopen sdělit. Vaše čestné prohlášení k prokázání doby zaměstnání nebo doby pojištění pochopitelně stačit nebude – to by si každý, kdo nebyl pojištěn, “naprohlašoval” plno dob pojištění, které ve skutečnosti nezískal.

Mzdové podklady, které je třeba dohledat se většinou nearchivují v archivu města, ale v různých soukromých spisovnách. S získáním kontaktu na ně by vám měli pomoci právě na vaší OSSZ.