Otázka:
Při podání žádostí o ID je nutno dokládat zprávy od lékaře, nebo si úřad vyžádá sám
(redakčně neupravováno)
Odpověď:
Při podání žádosti o ID je nutno dokládat zprávy od lékaře, nebo si úřad vyžádá sám?
OSSZ požádá Institut posuzování zdravotního stavu (IPZS) o zajištění posudku o invaliditě a IPZS si sám vyžádá zdravotní dokumentaci od vašeho ošetřujícího (obvodního) lékaře. Vy máte povinnost doložit všechny lékařské zprávy, které máte např. od specialistů právě svého obvodnímu lékaři.
