Při podání žádosti o ID je nutno dokládat zprávy od lékaře, nebo si úřad vyžádá sám?

Otázka:

Při podání žádostí o ID je nutno dokládat zprávy od lékaře, nebo si úřad vyžádá sám

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Při podání žádosti o ID je nutno dokládat zprávy od lékaře, nebo si úřad vyžádá sám?

OSSZ požádá Institut posuzování zdravotního stavu (IPZS) o zajištění posudku o invaliditě a IPZS si sám vyžádá zdravotní dokumentaci od vašeho ošetřujícího (obvodního) lékaře. Vy máte povinnost doložit všechny lékařské zprávy, které máte např. od specialistů právě svého obvodnímu lékaři.