Zjistila jsem, že mi zaměstnavatel přiznává částku 3000 Kč hrubého měsíčně

Otázka:

Dobrý den měla bych dotaz ohledně současného zaměstnání. Zjistila jsrm,že mi zaměstnavatel přiznává částku 3000kc hrubého měsíčně. Tvrdí mi,že před důchodem mi tuto částku zvedne abych měla vyšší důchod. Jelikož je mi 38let a do důchodu mám daleko,potřebuji vědět, jak moc má tato částka v současné době vliv na můj důchod. Prý tuto částku v dnešní době přiznává většina podnikatelů tak nevím, abych si při změně zaměstnání pomohla.Dekuji za info a zdravím

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Zjistila jsem, že mi zaměstnavatel přiznává částku 3000 Kč hrubého měsíčně

Minimální mzda v roce 2019 v Česku činí 13.350 Kč. Je samozřejmě nesmysl, že by “podnikatelé” běžně přiznávali svým zaměstnancům mzdu pouhé 3.000 Kč měsíčně.

Při výpočtu důchodu se hodnotí vyměřovací základy (výdělky) z tzv. rozhodného období. Pokud se zákonná úprava do budoucna nezmění, budou se vám při výpočtu důchodu hodnotit všechny výdělky od roku, ve kterém jste dosáhla 19 let. Záleží na tom, jak dlouho by takto nízko placené zaměstnání trvalo, ale určitě nespoléhejte na to, že byste výši důchodu zachránila zvýšením mzdy několik let před důchodem.