Archiv pro štítek: výplata důchodu do zahraničí

Bude mi důchod z Irska vyplácen v Česku?

Otázka: Dbry den rad bych se dozvedel, ziji v irsku a pobiram invalidni duchod. Moc rad bych se vratil domu bude mi vyplacen i v cechach….? (redakčně neupravováno) Odpověď: Bude mi důchod z Irska vyplácen v Česku? Všechny země Evropské unie vyplácí důchody do všech ostatních zemí EU. Před odjezdem musíte irského plátce důchodu informovat Celý dotaz a odpověď »

Jak řešit, když zemřelému stále chodí důchod ze zahraničí?

Otázka: Dobrý den, otec pobíral důchod ze zahraničí (zasíláno na bank. účet). V únoru zemřel, platby ale stále chodí na účet. Potvrzení o žití posílal naposledy v srpnu 2017. Jak to řešit? Děkuji za odpověď. (redakčně neupravováno) Odpověď: Jak řešit, když zemřelému stále chodí důchod ze zahraničí? Musíte kontaktovat daného plátce důchodu s oznámením, že Celý dotaz a odpověď »

Dá se důchod zasílat na poštu v Rakousku?

Otázka: Dobrý den, pobíram sirotci duchody na své děti a chtěla bych žít v zahraničí. Jaké jsou podmínky pro výplatu do zahraničí? Konkrétně se jedna o Rakousko. Dá se i tady vybírat důchod na poště? Co pro to musím udělat? Moc děkuji za odpověď (redakčně neupravováno) Odpověď: Dá se důchod zasílat na poštu v Rakousku? Celý dotaz a odpověď »

Zasílání důchodu na Ukrajinu

Otázka: Dobrý večer, prosím pěkně odpovědět na dotaz: mám trvalý pobyt v ČR a důchod přiznaný ČR, jestli zruším trvalý pobyt tady a vrátím se na UA ( jsem občanka UA), budu dostávat důchod uznaný od ČR na Ukrajině, a co pro to musím udělat (požádat o převod důchodu nebo jinak)? Moc děkuji za pochopení Celý dotaz a odpověď »

Pobírám slovenský důchod. Co se stane po přestěhování do Česka?

Otázka: Dobrý den,jsem starobní důchodce narozená 1937 v ČR.V roce 1970 jsem se provdala na Slovensko a po rozdělení státu se vzdala českého občanství.Nyní bych se chtěla vrátit dožít do ČR.Jak je to s vyplácením mého důchodu.Děkuji (redakčně neupravováno) Odpověď: Pobírám slovenský důchod. Co se stane po přestěhování do Česka? Zda máte české nebo slovenské Celý dotaz a odpověď »

Je možno pracovat v České republice na hlavní poměr a pobírat při tom invalidní důchod z jiné země?

Otázka: Dobrý den, chci se zeptat zda je možno pracovat v České republice na hlavní poměr a pobírat při tom invalidní důchod z jiné země? (redakčně neupravováno) Odpověď: Je možno pracovat v České republice na hlavní poměr a pobírat při tom invalidní důchod z jiné země? Pokud to zákony “jiné země” nezakazují, pak to možné Celý dotaz a odpověď »

Bude mi německý invalidní důchod vyplácen do ČR?

Otázka: Dobry den,pracuji 17 let v nemecku.Za posledni 3 roky marodim na pater.Po spadnuti z rebriku marodim.Vyhrezy plotenek.Tak ze zadny pracovni uraz.Pracoval jsem na stavbach pres tyden a o vykendu jsem jezdil za rodinou do cr 600 km.jsem jeste neustale v nemecku a neschopen prace.Mozna ze me ceka dalsi operace páteře.Uz me jsem se musel Celý dotaz a odpověď »

Zasílá ČSSZ důchody do Kanady?

Otázka: Zdravim a prosim o informaci zda je mozne zasilat starobni duchod do banky v Kanade. Ziji a pracuji zde 25 let. V rijnu mi vznikne v Ceske republice narok na starobni duchod a chtel bych aby byl posilan v CAD na muj ucet v bance v Kanade. K zadosti o duchod mam prilozit formular Celý dotaz a odpověď »

Výplata důchodu na Slovensko

Otázka: Dobrý den, pobírám starobní důchod a budu se stěhovat na Slovensko a chci si ho nechat vyplácet tam. V jakém kurzu bude důchod přepočítáván? Děkuji za odpověď. (redakčně neupravováno) Odpověď: Výplata důchodu na Slovensko Výplata důchodu na Slovensko se poukazuje pravidelně měsíčně v Eurech, které jsou z korun přepočteny aktuálním kurzem v den odeslání platby Celý dotaz a odpověď »