Archiv pro štítek: vdovský důchod po druhovi

Mám nárok na vdovský důchod po bývalém manželovi?

Otázka: Dobrý den, prosím Vás, můžete mi poradit? Před 30ti lety jsem se rozvedla, ale po celou dobu až do současnosti jsem žila s bývalým manželem v jedné domácnosti. Společně jsme vychovávali naši plnoletou dceru s postižením ZPPP. Teď bývalý manžel zemřel. Má moje dcera nárok na sirotčí důchod nebo já na vdovský důchod? Děkuji Celý dotaz a odpověď »

Vdovský důchod družky po druhovi

Otázka: Dobrý den, mám dotaz ohledně vdovského důchodu. Moje máma žila 30 let s druhem, ale nikdy neproběhlo manželství. Před 2 lety umřel a mámě řekli na úřadě, že nemá nárok. Můžete mi prosím pomoci? Hodně lidi mi říká, že by měla mít nárok. Předem děkuji za odpověď. Odpověď: Vdovský důchod družky po druhovi Jestliže Celý dotaz a odpověď »

Druh – družka a vdovský důchod

Otázka: Dobrý den, moje matka žila devět let ve společné domácnosti s přítelem jako druh a družka. Má po smrti přítele nárok na vdovský důchod? Je pravda, že po určitých letech společného žití se druh a družka berou jako manželé? Děkuji. Odpověď: Druh – družka a vdovský důchod Ne, vaše informace není správná, družce po Celý dotaz a odpověď »