Přijde nějaký dopis s oznámením, kdy má komise být?

Otázka:

Dobrý den, mám 21 let, jsem po operaci páteře, chemoterapiích a následně radioterapií pro maligní lymfom v křížové kosti a levém rameni, dostal jsem ID 3. stupně na půl roku a tenhle měsíc bych měl mít poslední ale před dvěmi týdny jsem dostal opiáty, pro silnou bolest chybějící části křížové kosti a poškozených nervů v páteři, chtěl bych se zeptat zda mi můžou snížit či odebrat ID i při skutečnosti že jsem dostal opiáty a při jejich užívání a bolestech po nádoru nejsem schopen manuální práce ani delší chůze či delšího stání.
Prozatím jsem nedostal žádný dopis o termínu posudkové komise tak bych se ještě chtěl zeptat zda mi příjde nějaký dopis s oznámením kdy má tahle komise být. Děkuji.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Přijde nějaký dopis s oznámením, kdy má komise být?

Zdravotní stav nelze hodnotit přes internet – důchodová poradna tedy neslouží k hodnocení zdravotního stavu pro přiznání invalidního důchodu. Jediný, kdo je schopen a oprávněn hodnotit, zda zdravotní stav odpovídá invaliditě a jakému stupni je posudkový lékař na OSSZ.

Před provedením kontrolní lékařské prohlídky budete OSSZ vyzván, byste doložil lékařské zprávy, které máte k dispozici. Kontrolní lékařská prohlídka může být provedena i bez vaší přítomnosti – od OSSZ byste pak obdržel posudek o invaliditě. Pokud tomu tak nebude, obdržíte od OSSZ pozvánku na daný termín.